Tábor 2016 deň 3

V pondelok ráno sa polovica členov našej mladej delegácie tešila na exkurzie mimo tábora, zatiaľ čo drúhu časť čakali tvorivé dielne a iné zaujímavé aktivity sprostredkované organizátormi v areáli tábora.

Z ponúkanych exkurzií si naši hostia vybrali návštevu múzea vo Wadoviciach, kde sa narodil pápež Ján Pavol II. Ďalej to bola návšteva zábavného parku Inwald, kde mali možnost si obzrieť miniatúry známych poľských a svetových budov. Počas prehliadky čokoládovej továrne sa oboznámili aj s procesom samotnej výroby čokolády. Najviac sa im páčila ochutnávka.

V tábore si naši mladí vyskúšali výrobu mydla, pripravovali si zábavné tričká na diskotéku, ktorá nás čaká v utorok a taktiež si aj vyrobili čelenky z kvetov. Ďalšíe aktivity zahŕňali prípravu jedál, ktoré samozrejme skonzumovali. Dievčatá sa skrášlili u kaderníka a namaľovali si pekné nechty. Chlapci si boli obzrieť predstavenie aikida a potápačov.

Večer sme otvorili slávením svätej omše na sviatok Nanebovzatia Panny Márie, po ktorom nasledoval Medzinárodný večer. Tu sa nám predstavili rôzne národnosti so svojimi tradičnými pokrmami a nápojmi. Večer sme zakončili skvelou zábavou “ Silent disco” , kde sme pri vstupe dostali slúchadlá, v ktorých hrala každému poslucháčovi iná hudba. Táto aktivita sa naším hosťom nesmierne páčila a zhodnotili sme, že celý deň sme si nadmieru všetci užili.